Zápis ze zasedání Pastorační rady farnosti Odolena voda dne 5. 10. 2016

Zvolení členové: Jiří Seyfried, Karel Běhan
Jmenovaní členové: Alena Radolfová

Program zasedání:

Ve farnosti Odolena Voda proběhli v únoru 2016 volby do pastorační rady. Výsledky voleb předchozí duchovní správce P. Piotr Przechocki oznámil při ohláškách v kostele. Nebyl však učiněn žádný písemný zápis. Při volbách byli zvoleni pan Jiří Seyfried a Karel Běhan. Nový duchovní správce P. Kamil Vrzal potvrdil zvolené členy a do pastorační rady dále jmenoval paní Alenu Radolfovou.

1) O jmenování do pastorační rady
Pastorační rada po návrhu P. Kamila Vrzala se usnesla, aby do pastorační rady byli pozváni zástupci jednotlivých společenství kostelů farnosti – Líbezníce, Klecany, Veliká Ves, Hovorčovice, Řež a Zdiby. Na farní radu budou zváni i P. Pavel Kuneš a P. Vladimír Málek, jejich účast bude záviset na jejich časových možnostech.

2) Doba trvání PRF
Protože nebylo zřejmé, na jak dlouhou dobu byla pastorační rada zvolena, pastorační rada se usnesla na dvouletém funkčním období - do konce roku 2018.

3) Výuka náboženství
Započala výuka náboženství. Bude probíhat v Odolena Vodě, při ZŠ v Líbeznících, Klecanech a ve Zdibech. Vyučujícími jsou katecheté paní Alena Radolfová, Martina Straková, Věra Kofroňová a P. Kamil Vrzal.

4) Farní Věstník
Od září 2016 začal vycházet farní Věstník v periodě cca dvou měsíců. Redakční radu tvoří: P. Kamil Vrzal, Jan Oulík a Petr Jarolímek.

5) Farní webové stránky
Správcem webových stránek panem Váchou je připravována nová podoba farních stránek.

6) Modlitby za zemřelé – Dušičky
Na Slavnost Všech svatých 1. 11. bude sloužena mše sv. v 18:00 kostele sv. Klimenta v Odolena Vodě.
Ve vlastní den 2. 11. bude konána mše sv. v 18:00 s následnou pobožností na hřbitově.
V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Klecanech mše sv. v 17:30 se vzpomínkou na zemřelé v kostele.
V ostatních kostelech v neděli 6. 11. s následnou pobožností na hřbitově (pokud u kostela není hřbitov, vzpomínka na zemřelé se uskuteční v kostele). Na hřbitově ve Veliké Vsi proběhne dušičková pobožnost v neděli 6. 11. odpoledne v 16 h.

7) Adventní duchovní obnova
V sobotu 26. 11. dopoledne proběhne pro celou farnost adventní duchovní obnova, kterou povede P. Zdenek Wasserbauer. Obnova se bude konat v sále přízemí fary v Odolena Vodě.

8) Roráty
Rorátní mše svaté po dobu adventní se budou konat ve středu ráno v 6:30 v kostele sv. Klimenta v Odolena Vodě. Po rorátní mši sv. následuje pozvání na společnou snídani na faru. Jsou zvány rodiny s dětmi. Bude pamatováno, aby kluci a holky stihli školu.

Po dobu adventní se večerní mše sv. ve středu se konat nebudou.

Příští setkání pastorační rady farnosti se uskuteční ve středu 23. 11. 2016 v 19 h na faře v Odolena Vodě.

Zápis provedl P. Kamil Vrzal, farář