Zápis ze zasedání Pastorační rady farnosti Odolena voda dne 16. 11. 2016

Farář: P. Kamil Vrzal
P. Pavel Kuneš
Zvolení členové: Jiří Seyfried, Karel Běhan
Jmenovaní členové: Alena Radolfová (Odolena Voda), Hana Krausová (Líbezníce), Josef Kubera (Řež), Václav Lukavský (Hovorčovice), Eva Frőlichová (Veliká Ves), Zdena Lomová (Klecany)

Program zasedání:

Příprava průběhu doby adventní a vánoční.

1) Advent

a) Duchovní obnova
V sobotu 26. 11. se v sále fary v Odoleně Vody uskuteční duchovní obnova. Povede ji Mons. Zdenek Wasserbauer.

b) Přijetí do katechumenátu
V sobotu 26. 11 v 16:30 bude za naši farnost v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha přijato do katechumenátu 10 kandidátů. Pět připravuje P. Pavel Kuneš (Klecany), tři P. Kamil Vrzal (Odolena Voda) a dva P. Vladimír Málek (Líbeznice).

c) Farní pouť do středočeských Zásmuk
V neděli 27. 11. bude vypraven autobus do Zásmuk, kde se chceme připojit k akci Advent v klášteře. Do programu v klášteře je zapojen krom P. Kamila Vrzala farník Jan Oulík a farní charita Kralupy.

d) Roráty
Po dobu adventní budou ve středu ráno v 6:00 v kostele sv. Klimenta v Odoleně Vodě slaveny rorátní mše svaté. Následuje pozvání na společnou snídani na faru.
V neděli 18. 12. zpěvem rorátních písní doprovodí ranní mši sv. v 8:00 v kostele sv. Klimenta v Odoleně Vodě Svatoštěpánský sbor z Kouřimi.

e) Návštěva biskupa Karla Herbsta
O druhé neděli adventní 4. 12. přijede do naší farnosti pan biskup Karel Herbst, aby v kostele sv. Klimenta v Odoleně Vodě slavil mši svatou. Vhledem k tomu se mimořádně posouvá čas ranní mše sv. (8:00) na dopoledne v 9:30. Tuto neděli nebude slavena mše sv. v Hovorčovicích a v Řeži. Ostatní mše svaté v Klecanech, Líbeznici a ve Zdibech zůstávají beze změny.

f) Koncerty a jiné programy
Neděle 4. 12. - Vánoční hra o narození Ježíška, kostel Nanebevzetí Panny Marie v Klecanech.
Neděle 11. 12. – Adventní koncert souboru Klenota, kostel Nanebevzetí Panny Marie v Klecanech.
V neděli 18. 12. bohoslužbu v 10:00 v kostele Narození Jana Křtitele v Hovorčovicích doprovodí sbor Zdekvartet (vokální kvartet z Prahy). Zařizuje varhaník pan Slavomír Pěnička.

2) VÁNOCE

a) Rozpis bohoslužeb ve farnosti
Vánoční bohoslužby budou slaveny ve všech kostelech farnosti. Rozpis bude zveřejněn na webu farnosti. Jednotlivé pozvánky si zajistí farníci u každého kostela zvlášť. Zajímavá pozvánka např. na koncert v kostele bude uveřejněna na webu farnosti.
Krom uvedeného rozpisu bude sloužena P. Pavlem Kunešem v pátek 23. 12. v 15:00 vánoční bohoslužba v nemocnici v Měšicích.
V kostele sv. Vavřince ve Veliké Vsi proběhne v pátek 23. 12. v 16:00 při zpěvu vánočních písní a koled již tradiční setkání sousedů a přátel. Organizaci zajišťuje pan Hudziec.

b) Zpřístupnění kostelů
Během vánočních svátků bude pamatováno na možnost otevření kostelů k návštěvě betlémů.

c) Koncerty
V pondělí 26. 12. v 16:00 se uskuteční v kostele sv. Klimenta v Odoleně Vodě koncert České mše vánoční od Jakuba Jana Ryby. Stejný koncert se uskuteční v pátek 30. 12. v 16:00 v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Klecanech.

Příští setkání pastorační rady farnosti se uskuteční ve středu 23. 11. 2016 v 19 h na faře v Odolena Vodě.

Zápis provedl P. Kamil Vrzal, farář